Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

25 septembrie 2016, ora locală: 15:11

 

Rezultatele admiterii elevilor din R. Moldova în clasa a IX-a de liceu în România (2010)

adăugat 06 august 2010, 20:25, la Eveniment

rezultate, admitere, liceu, romania, modoveni

De ceva timp tinerii basarabeni din Moldova au tot așteptat cu sufletul la gură rezultatele admiterii pentru studii în România.

 

Bucurie mare pentru cei ce urmează să își urmeze studiile liceale în România!

În continuare puteți găsi
rezultatele admiterii elevilor din R. Moldova în clasa a IX-a de liceu în România, preluate de pe siteul oficial al Inspectoratului Școlar Județean Iași.

.

.

Rezultatele admiterii elevilor din R. Moldova în clasa a IX-a de liceu în România

 

Pentru a putea vedea lista (în fișier PDF) descărcați și instalați Adobe Reader - http://get.adobe.com/reader/


Ai probleme la descărcare? Accesează varianta online a rezultatelor admiterii.


Autor: ISJ Iași
Sursa: www.isjiasi.ro
FAIN AM NIMERIT IN CONSTANTA :D
CT 414
Cine a mai nimerit acolo sa ma adauge pe Skype
Lucian15151
A comentat Lucian Glijin 06 august 2010, 22:08
Rog pe Matcas Diana sa ma contacteza
Am nimerit in aceeasi Institutie de invatamint :))
Gliin Lucian
Id Skype; Lucian15151
Id Mess: Lucianmoldova@yahoo.com
Constanta :D
A comentat Lucian Glijin 06 august 2010, 22:10
CT 415 :D
A comentat Lucian Glijin 06 august 2010, 22:11
Felicitari tuturor celor admisi! ;)
A comentat Alexandru Busuioc 06 august 2010, 22:40
Admis, CJ663 ihuu
Felicitări tuturol celor admiși!!!
((((
Îmi pare rau pt cele 2-3 persoane cu opțiuni insuficiente.
A comentat C Sandu 06 august 2010, 22:51
Felicitari pt toti admisi!Cine a fost admisi la suceava contactati-ma skype:hugo_boss_orange
A comentat BeatriceG 06 august 2010, 22:58
Cine e in Cluj?
skype:
kapik.alex
A comentat C Sandu 06 august 2010, 23:18
Pentru a putea vedea lista descarcati si instalati Adobe Reader http://get.adobe.com/reader/ (click pe butonul galben de "download" pentru a descarca)

Felicitari celor admisi!!!
A comentat Alexandru Busuioc 07 august 2010, 00:19
Bravooooooooooo BRAVOOOOOOOOOO sa aratam ca suntem razbatatori si intelepti, adevarati urmasi ai lui Stefan cel Mare !!! Astept si eu rezultatele la universitate... cine stie cand vor fi??? Bravo inca o data si mari succese in continuare ...
A comentat Cristincik17 07 august 2010, 08:53
Am iteles ca rezultatele la universitate vor fi undeva pe 20 august...
A comentat BeatriceG 07 august 2010, 10:40 | mergi sus ▲
buna!!! felicitari pentru cei admisi!cind o sa fie rezultatele pentru universitati?
A comentat Daniel 07 august 2010, 13:15 | mergi sus ▲
Salut ANGHELUTA V MARIN ai nimerit cu mine in liceu dami un add de skype: Qwayter sau de mess: Silencer_DOTA@yahoo.com
mai vb noi :D pa pa
A comentat Dota 07 august 2010, 13:32 | mergi sus ▲
Felicitari!!si eu am fost admisa in Arges..(cimpullung)
cine e in Arges scrietzi plizZ pe skype(dumitritza_xd1)
BaFta la totzi mai departe___!!
A comentat StAr 07 august 2010, 13:48 | mergi sus ▲
SUCEAVA contactati-ma!skype:hugo_boss_orange
A comentat BeatriceG 07 august 2010, 13:51 | mergi sus ▲
cine a mai intra in vaslui....id mess dinucamerzan skype sooterrr09
A comentat dinu 07 august 2010, 13:52 | mergi sus ▲
mai repede sa apara si rezultatele pentru universitate ......cineva a dat la universitatea tehnica Iasi
A comentat vadimmm 07 august 2010, 16:37 | mergi sus ▲
vadimmm


tu esti Sajin :D?
A comentat C Sandu 07 august 2010, 16:43 | mergi sus ▲
Raspanditi vestea mai departe, pe toate forumurile pe care aveti cont, ca au aparut rezultatele pentru viitori liceeni din Romania!!!
A comentat Alexandru Busuioc 07 august 2010, 16:47 | mergi sus ▲
da,da,, si pe torrenstmd.com, le-am spus, si pe facebook, ...oricum trebuie de anuntat ca multi asteapta sa apara pe edu.ro.
A comentat C Sandu 07 august 2010, 17:06 | mergi sus ▲
De unde pe edu.ro cind a mai aparut pe edu.ro, daca se stie ca apare pe siteul oficial inspectoratului scolar Iasi.
bloody_valentine ce user esti pe tmd?
A comentat andreiprc_91 07 august 2010, 18:26 | mergi sus ▲
uite in inbox pe tmd.
A comentat C Sandu 07 august 2010, 18:56 | mergi sus ▲
cine a intrat la galati dati un ad la igor00001@yahoo.com sau skype arabadji_igor
A comentat arabadji 07 august 2010, 19:40 | mergi sus ▲
cine a nimerit in Iasi,va rog sa-mi dati add
YM:miss_lesya4u@yahoo.com
Skype ID:olesea.verdes

Felicitari tuturor!! :>
A comentat misslessy 07 august 2010, 19:59 | mergi sus ▲
felicitari si succese la toti am nimeriot la iasi,,,,,,,
A comentat pavel 07 august 2010, 21:22 | mergi sus ▲
hey!!! admisa!!!!!!!!! prima optiune!!! si acum ce facem??? cum deschide vizele?? ce trebuie sa facem mai intii??? pleaseee???!!! :):):) bafta tuturor..pare rau ptr cei respinsi..succes celor ptr facultati!:):);)
A comentat elvys_sss 07 august 2010, 22:54 | mergi sus ▲
salutare...)
felicitari tuturor celor admisi......!!!!!
am vazut 3 persoane....admise in Bucuresti..(liceul:Brincoveanu).. conectati-ma....pentru a ne informa reciproc.....)
id Skype::viktoria
(please)
A comentat vikutsa 08 august 2010, 10:46 | mergi sus ▲
Cei din Constanta adaugatima pe Skype
Lucian15151
mess
Lucianmoldova@yahoo.com
A comentat Lucian Glijin 08 august 2010, 11:11 | mergi sus ▲
buna !am intrat in craiova ! uraaaaaaaaaaaaaa!:))))) cine a mai nimeri acolo contactatima pe skype dinka_14
A comentat 08 august 2010, 13:18 | mergi sus ▲
bravo celor care au fost admisi......succes .....si un sfat ca de la o fosta absolventa de liceu din Barlad......incercati sa puneti bazele succesului din clasa a 9....se merita...inca o data felicitari
A comentat lenutza_251990 08 august 2010, 13:45 | mergi sus ▲
Dinka, vii sa faci liceul in Craiova? eu sunt studenta acolo. poate ne vedem ;)
A comentat katryneil 08 august 2010, 19:08 | mergi sus ▲
lenutza_251990, cum e Barladul? Am fost admisa acolo, colegiul imi place, insa imi pare ca orasul nu e prea bun... ai putea sa-mi dai id-ul tau de mess sau skype?
A comentat mariana_partas 09 august 2010, 07:43 | mergi sus ▲
e ffff frumos..ai ce vedea...sincer as vrea sa mai invat inca 4 ani.....:(((:(((....
id meu: lenutza_251990
A comentat lenutza_251990 09 august 2010, 12:41 | mergi sus ▲
cluuuuuuuuj
Care a dat documentele pentru viza ce cum si unde raspundetimi pls :D
A comentat adriancik69 09 august 2010, 21:54 | mergi sus ▲
daa felicitari,abia astept rezultatele admiterii la universitati :D
A comentat ELENA DIACONU 09 august 2010, 22:40 | mergi sus ▲
Felicitari celor admisi la liceu!!!!! ... sper mai curind sa apara si listele pt universitati... ;(....
A comentat Victoria 09 august 2010, 22:45 | mergi sus ▲
Buna, Aceptata :)))))) Este cineva la Buftea? :) Daq da rog sa ma kontakteze, skype: curjos.vika
A comentat vika curjos 10 august 2010, 09:32 | mergi sus ▲
Mmmm....ce bine!!! Am intrat la Galati...cei ce au intrat akolo sa-mi de-a un buzz pe mess ana_xxx43 sau pe odnoklassniki Ana Hustiuk asta pentru a ne cunoaste!!!
A comentat ana_hustiuc 10 august 2010, 17:05 | mergi sus ▲
E cineva care a depus la medicina la universitate???? in ce orase si cu ce medie??? ms ...
A comentat Cristincik17 10 august 2010, 22:21 | mergi sus ▲
Cristina... aici sunt rezultatele celor admisi la licee....
intreaba in alta parte ...de ex... LA INTREBARI SI RASPUNSURI
Si mai ales... ca ai avyt o eroare si tia copiat msg... de mai multe ori
bafta
A comentat Lucian Glijin 11 august 2010, 08:31 | mergi sus ▲
Dragi liceeni am ceva INfo
A comentat Lucian Glijin 11 august 2010, 08:47 | mergi sus ▲
Lista actelor și documentelor pentru obținerea vizei:

* formularul de cerere completat integral (cu majuscule) şi semnat în faţa funcţionarului de la ghişeu;
* paşaport valabil, în original şi copie. Valabilitatea documentului de călătorie trebuie să depăşească valabilitatea vizei solicitate cu cel puţin trei luni;
* fotografie recentă tip paşaport (3,5 cm x 4,5 cm) color, realizată din faţă, pe un fundal luminos, fiind vizibile toate caracteristicile feţei;
* asigurare medicală (30.000 euro), valabilă pentru toată durata vizei (excepţie categoria D/VF pentru membrii de familie ai cetăţenilor UE);
* certificatul de cazier judiciar sau alt document cu aceeaşi valoare juridică (excepţie categoria D/VF pentru membrii de familie ai cetăţenilor UE);
* dovada mijloacelor de întreţinere(500 de euro) se face prin: card bancar internaţional personal al solicitantului de viză (original şi copie) şi extrasul de la bancomat sau extrasul contului bancar din care să rezulte suma deţinută de titular; nu se acceptă certificate bancare şi bani în numerar (de obicei elevii și studenții care intra la studii cu bursă sunt derogați de la această regulă)
* secţia consulară îşi rezervă dreptul de a solicita documente suplimentare.

Elevii care au fost admiși la studii pot merge oricînd la secțiile consulare din Cahul, Chișinău și Bălți pentru a-și obține viza de studii.

Lista elevilor din Republica Moldova admiși la studii în România(2010)
A comentat Lucian Glijin 11 august 2010, 08:48 | mergi sus ▲
A comentat Lucian Glijin 11 august 2010, 08:48 | mergi sus ▲
Felicitari tuturor celor care ati avut marele norok sa fiti admisi la studii in Romania,multa bafta si succes pe viitor
A comentat Sirbu Valentina 11 august 2010, 11:59 | mergi sus ▲
Viza de lungă şedere identificată prin unul dintre următoarele simboluri, în funcţie de activitatea pe care urmează să o desfăşoare în România străinul căruia i-a fost acordată:

1. desfăşurarea de activităţi economice, identificată prin simbolul D/AE
2. desfăşurarea de activităţi profesionale, identificată prin simbolul D/AP
3. desfăşurarea de activităţi comerciale, identificată prin simbolul D/AC
4. angajare în muncă, identificată prin simbolul D/AM
5. studii, identificată prin simbolul D/SD
6. reîntregirea familiei, identificată prin simbolul D/VF
7. activităţi religioase sau umanitare, identificată prin simbolul D/RU
8. activităţi de cercetare ştiinţifică, identificată prin simbolul D/CS
9. viza diplomatică şi viza de serviciu, identificată prin simbolul DS
10. alte scopuri, identificată prin simbolul D/AS
A comentat Alexandru Busuioc 11 august 2010, 12:19 | mergi sus ▲
Va felicit si eu pe toti care au intrat unde au dorit > Am nimerit in liceul din Salonta > Arany Janos> cu TOMA DIANA si MOROSANU DOINA > rog sa ma contactati > skype : gkelevrag, e-mail: gvozidi@mail.ru Bafta la toti
A comentat Gheorghe Gorceac 11 august 2010, 23:39 | mergi sus ▲
Pentru informatii reciproce skype:judo.the.power
A comentat Fingaz-style 12 august 2010, 14:18 | mergi sus ▲
pentru toti care au intrat la pascani skype aleco_01 mai ales pentru baiatul care a intarat la busuioc.. informatii utile
A comentat aleco 13 august 2010, 17:23 | mergi sus ▲
pentru toti care au intrat la pascani skype aleco_01 mai ales pentru baiatul care a intarat la busuioc.. informatii utile
A comentat aleco 13 august 2010, 17:23 | mergi sus ▲
pentru toti care au intrat la pascani skype aleco_01 mai ales pentru baiatul care a intarat la busuioc.. informatii utile
A comentat aleco 13 august 2010, 17:23 | mergi sus ▲
cine a fost admis la oradea(bihor)please scrietzi sky[e judo.the.power
A comentat Fingaz-style 16 august 2010, 12:23 | mergi sus ▲
cine a fost admis la oradea(bihor)please scrietzi sky[e judo.the.power
A comentat Fingaz-style 16 august 2010, 12:23 | mergi sus ▲
Eu am intrat la Ialomita-Urziceni,dar sunt singura...:((((
A comentat zozolina 16 august 2010, 17:41 | mergi sus ▲
Nu fi trista Zozolina, ca mai sunt basarabeni acolo si nu vei fi singura cu siguranta ;).Succes
A comentat Alex 16 august 2010, 22:21 | mergi sus ▲
Salut tuturor!Cine a intrat la colegiul national Avram Iancu (Alba,Campeni)(skype calibrasco).A depus cineva documentle pentru viza?Succes tuturor!
A comentat calibrasco 17 august 2010, 11:32 | mergi sus ▲
Buna!Cine a mai fost admis la Iasi? Lasa-ti vreun YD ..Miar face place sa va cunosc :P :d
A comentat naFFtY 17 august 2010, 20:42 | mergi sus ▲
Alextonu1,merci de incurajare,dar dupa datele din anii trecuti nu-i nimeni;((((((((
A comentat zozolina 18 august 2010, 20:27 | mergi sus ▲
Zozolina eu personal cunosc un baiat care acum trece a 11-a acolo, si el imi spunea ca a ramas singur acolo pt ca au plecat basarabenii care au mai fost. Daca vrei pot sa-ti fac legatura cu el.
A comentat Alex 18 august 2010, 20:58 | mergi sus ▲
daca se poate si nu cer prea mult,te rog sa ma ajuti:)*
A comentat zozolina 19 august 2010, 10:52 | mergi sus ▲
Salut tuturor!Cine stie precis cind incepe anul scolar in romania??? (__ septembrie)
A comentat Calibrasco 27 august 2010, 12:09 | mergi sus ▲
Bafta tuturor care au fost admisi la liceu !!! Si mult noroc celor care au depus pentru Facultate in Romania!!!
Sfat: Sa depuneti documentele pentru viza cat mai devreme , si sa nu va fie frica , doar sa aveti rabdare ca asta abia e un inceput! Multa bafta la toti! Apropo daca are cineva nevoie de informatii dintre cei admisi la Cluj! Scrieti- mi pe ymail: kkoletz
A comentat kkoletz 15 august 2011, 19:57 | mergi sus ▲


‹ înapoi la Ultimele Ştiri | sus ▲

Întrebări şi răspunsuri

Ultimele răspunsuri

  • #1 clara802 pentru cielfanthom
    Buna tuturor,

    Sunt doamna Susan nimici, vă scriu această scrisoare de mărturie că sunt foarte recunoscător pentru ceea ce a făcut doamna Clara ...

  • #2 clara802 pentru cielfanthom
    Buna tuturor,

    Sunt doamna Susan nimici, vă scriu această scrisoare de mărturie că sunt foarte recunoscător pentru ceea ce a făcut doamna Clara ...

  • #3 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #4 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #5 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #6 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #7 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #8 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #9 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #10 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

Acum Online

In acest moment sunt 16 vizitatori online.

Parteneri

Basarabeni.Ro

PROIECT realizat in cadrul OSB Timisoara

osb.basarabeni.ro

PROIECT administrat si intretinut de Basarabeni Media Grup

Eveniment

(VIDEO) VEZI CUM A FOST ÎNTÂMPINAT ROGOZIN LA AEROPORTUL INTERNAŢIONAL CHIŞINĂU
Clubul Studenților Liberali îl așteaptă pe Dmitri Rogozin cu ”un cadou” la Aeroportul Internațional Chișinău
  [...] mai mult
(video) Fost șef din cadrul BS, despre posibilul coordonator al furtului miliardului: Serghei Iaralov a venit cu ideea
Fostul şef al Secţiei prevenirea spălării banilor şi monitorizarea tranzacţiilor în cadrul Băncii Sociale, Sergiu Sagaidac a făcut mai multe dezvăluiri în cadrul emisiunii „Interpol” de laTV7.